פינות אוכל

פינות אוכל

בעידן הנוכחי, שבו כולם מקיימים "מרדף אחרי השעון". נראה כי בני האדם עסוקים יותר ויותר, בכל יום שעובר. מה שגורם לפספוס ארוחת הבוקר, לחטיפת כוס קפה מהביל מהירה. ולחזרה לשגרה, ללא רגע דל. לאור זאת, בוודאי ברור לכם, עד כמה חשובות פינות אוכל. זה המקום שבו נפגשים בני הבית בחגים. בימי הולדת. בשמחות ובעצב. אי אפשר להתעלם מכל היתרונות שמציעה פינת האוכל, ועד כמה היא הכרחית בכל בית במדינת ישראל. ברם, לא צריך "להזניח" את העיצוב שלה, או לחלופין להתעלם מנחיצותה. אלא כדאי להבין את גודל תרומתה. בשל כך ראוי להשקיע בפן העיצובי שלה, תוך כדי התכתבות נאותה עם צרכי כל דרי הבית.

מה סגנונות העיצוב הבולטים של פינות אוכל?

קיימים כל מיני סגנונות של פינות אוכל. אז איך בכל זאת יודעים באיזה עיצוב לבחור? מומלץ להיות מודעים לכל סגנון וסגנון. מה הוא, ומה מייחד אותו. ולכן אנו מציגים את הסגנונות הללו לעיונכם. כדלקמן –

  1. סגנון של פינת אוכל יצירתית. מדובר על סגנון של חשיבה מחוץ לקופסה. זהו סגנון שעושה שימוש באלמנטים של בית כפרי. המאפיינים הבסיסיים של סגנון עיצוב זה מתבטאים בהמון מקום פנוי. בריהוט מינימליסטי. בצמחים למכביר. בחלקי עץ או בחלקי אבן. בחלונות שמפיצים תאורה למכביר, אפשרי לשלב בו אף כלי קרמיקה, וכיוצא בזאת.
  2. סגנון עיצוב של היי טק. בסגנון עיצוב של פינת אוכל מסוג הזה נכללים צבעים, כמו למשל – אפור, לבן, כסף, שחור, ומטאלי.
  3. סגנון של פינות האוכל ההיי טקיסטי. בסגנון זה כל רהיטי הפינת אוכל עשויים עץ. ניתן לאפיין את כל מרכיבי העיצוב של פינת האוכל בתור אסתטיים, כמו גם אלגנטיים. ברם, אין טוב בלי רע. וסגנון ההיי טק מתאפיין בקושי לשמור על ניקיון ואריכות ימים של פינת האוכל בסגנון זה.
  4. סגנון עיצובי של פינת אוכל מודרני. הסגנון המודרני משתמש בחומרים אשר תואמים האחד לשני. מה שקמעה מוזר בסגנון זה של עיצוב פינת האוכל, בא לידי ביטוי שהוא מופיע עם צורות פשוטות, בעלות קווים רגילים, נטולי כיפוף. צבע הפנים נבחר לפי טעמכם האישי בלבד.
  5. סגנון עיצובי של פינת אוכל, אשר נקרא ארט דקו. מה שמאפיין אותו הוא, לדוגמה – אלמנטים עיצוביים בצורות של עיגול או לחלופין משולש. דפוסים אתניים גיאומטריים. והן מאפיינים אווירודינמיים נמרצים, וכיוצא בזה.

מדוע כדאי לשלב בין פינות אוכל לבין מטבחים?

המוטו שעומד מאחורי הרעיון של שילוב בין מטבח לבין פינות אוכל, בא לידי ביטוי ברצון לחסוך במקום. ראשית כל, לא בכל נכס קיים מספיק מקום לטובת פינת אוכל גדולה. שנית כל, פינת האוכל עשויה להתכתב בהצלחה עם צרכים שימושיים, ולבצע סינרגיה מוצלחת ביחד עם הכיסאות. כדי לפתור שני אלמנטים אלו, כדאי לבחור בפינת אוכל נפתחת, ובאופן הזה "לתפוס שתי ציפורים ביד אחת".